ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Studia podyplomowe "Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych"

Kiedy: 7 październik 2017 - 30 wrzesień 2018
Miejsce: Wrocław
Organizator: Politechnika Wrocławska
XXI Konferencja GAZTERM: "Stan i perspektywy współpracy gazowej USA - Trójmorze"

Kiedy: 7 - 9 maj 2018
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel AmberBaltic
Organizator: Studio 4USERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Analityk DM BOŚ: Wstępne dane wolumenowe PGNiG wskazują na udany pierwszy kwartał
21.04.2017r. 08:04

Wstępne dane PGNiG dotyczące wolumenów sprzedaży i produkcji wskazują na udany pierwszy kwartał grupy - ocenia analityk DM BOŚ Łukasz Prokopiuk. Jego zdaniem wsparciem dla wyników były czynniki pogodowe.
- W stosunku do moich oczekiwań, prawie wszystkie wolumeny są lepsze. W tej sytuacji, po uwzględnieniu wstępnych wolumenów, może okazać się, że nasza prognoza kwartalna 2,5 mld zł EBITDA dla grupy jest konserwatywna - mówi Prokopiuk.

W jego ocenie na pewno spółce pomogła zima, a wpływ czynników pogodowych mógł okazać się większy, niż zakładali analitycy DM BOŚ.

- Wolumeny i w dystrybucji, i w segmencie obrotu są bardzo dobre. Wygląda na to, że firma ma za sobą bardzo dobry kwartał - podsumowuje analityk i dodaje, że dane te raczej nie wpłyną na notowania spółki, bo rynek będzie czekał na wyniki.

Szacowany wolumen sprzedaży gazu ziemnego przez grupę PGNiG w I kwartale 2017 r. wyniósł 8,89 mld m sześc. wobec 7,97 mld m sześc. w analogicznym okresie poprzedniego roku - podała spółka w komunikacie.
Wydobycie gazu w pierwszym kwartale wyniosło 1,19 mld m sześc wobec 1,18 mld m sześc rok wcześniej.

Import gazu ziemnego w I kw. wyniósł 3,22 mld m sześc. gazu wobec 2,7 mld m sześc. rok wcześniej. Import "z kierunku wschodniego" wyniósł 2,71 mld m sześc. wobec 2,66 mld m sześc. w I kwartale 2016 roku.

Wydobycie ropy spadło do 346 tys. ton. z 348 tys. ton w I kw. 2016 roku. Z kolei sprzedaż ropy naftowej spadła do 390 tys. ton z 398 tys. ton.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE