ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Studia podyplomowe "Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych"

Kiedy: 7 październik 2017 - 30 wrzesień 2018
Miejsce: Wrocław
Organizator: Politechnika Wrocławska
XXI Konferencja GAZTERM: "Stan i perspektywy współpracy gazowej USA - Trójmorze"

Kiedy: 7 - 9 maj 2018
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel AmberBaltic
Organizator: Studio 4USERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG podpisało umowę na zakup amerykańskiego LNG
27.04.2017r. 04:41

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło w środę kontrakt na jednorazową dostawę amerykańskiego skroplonego gazu ziemnego LNG. O podpisaniu umowy poinformował w Waszyngtonie Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP.
W środę prezes zarządu PGNiG Piotr Woźniak podpisał umowę o jednorazowej dostawie LNG z amerykańską firmą Cheniere Energy.

Cheniere Energy z siedzibą w Houston w stanie Teksas z terminalami LNG i zakładami skraplania gazu ziemnego w stanie Luizjana jest liderem na amerykańskim rynku paliwowym w dziedzinie LNG.

Szef PGNiG spodziewa się że gazowiec z amerykańskim LNG dotrze do Polski w "pierwszej dekadzie czerwca". W rozmowie z dziennikarzami Woźniak odmówił, do czasu otrzymania dostawy amerykańskiego LNG, ujawnienia ilości i ceny zakupionego skroplonego amerykańskiego gazu ziemnego.
Podczas spotkania z dziennikarzami w ambasadzie RP w Waszyngtonie prezydencki minister powiedział, że to pierwszy taki kontrakt na dostawę LNG do Polski i w ogóle Polska jest pierwszym krajem regionu, który otrzyma amerykański gaz.

"Jest to wielkie osiągnięcie, które miało także wsparcie Pana Prezydenta" - podkreślił minister Szczerski.
Zobacz także:

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: LNG fan 27.04.2017r. 12:23
sukces po pierniku... Jednorazowa dostawa LNG z USA. Kto wie czy taniej nie wyszłoby zwyczajnie kupić na spocie np.... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: basia 27.04.2017r. 12:40
Nie Czesi, nie Węgrzy, nie Słowacy, tylko MY!!
Brawo Polska!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Energetyk77 27.04.2017r. 18:44
Mało kto zwraca uwagę na wypowiedź wice-premiera Morawieckiego, która jest przełomowa. Mówi on, że dostawy z USA... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE