ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Studia podyplomowe "Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych"

Kiedy: 7 październik 2017 - 30 wrzesień 2018
Miejsce: Wrocław
Organizator: Politechnika Wrocławska
XXI Konferencja GAZTERM: "Stan i perspektywy współpracy gazowej USA - Trójmorze"

Kiedy: 7 - 9 maj 2018
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel AmberBaltic
Organizator: Studio 4USERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naftogaz wybierze doradcę do zarządzania projektem wydzielenia struktury odpowiedzialnej za przesył gazu
19.05.2017r. 11:19

Jak poinformował BiznesAlert.pl, Naftogaz dopuścił dwie firmy do przetargu na wybór doradcy do zarządzania projektem wydzielenia struktury odpowiedzialnej za przesył gazu: PricewaterhouseCoopers Polska Sp. z o.o. oraz The Boston Consulting Group Sp. z o.o.
Zgodnie z informacją opublikowaną w systemie zamówień publicznych ProZorro do przetargu nie zostały dopuszczone Roland Berger GmbH (Niemcy) i Ziff-Ivin Associates Ltd. (Wielka Brytania). Eksperci tych spółek nie posiadają odpowiedniego doświadczenia w tym obszarze, a ponadto niektóre przedstawione przez spółki dokumenty miały charakter poufny i zgodnie z obowiązującym na Ukrainie prawem zamówień publicznych nie mogły być objęte taką klauzulą.

Przetarg ma być rozstrzygnięty 23 maja. Szacowana wartość zamówienia to 24,409 mln hrywien (z VAT), czyli ok. 0,9 mln dolarów. Termin świadczenia usług określono do 31 grudnia 2017 roku.
Naftogaz oczekuje, że efektem zrealizowanej usługi będzie umożliwienie wydzielenia ze spółki struktury odpowiedzialnej za przesył gazu. Jak przypomina BiznesAlert.pl, zgodnie z zatwierdzonym przez ukraiński rząd 1 lipca 2016 roku planem restrukturyzacji Naftogazu, w celu oddzielenia wydobycia od transportu oraz magazynowania gazu, mają powstać dwie osobne spółki: Magistralnyje Gazoprowody Ukrainy oraz Podziemnyje Gazohraniszcza Ukrainy. Dokument został przyjęty w ramach wdrażania norm trzeciego pakietu energetycznego oraz ustawy o rynku gazu.


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE