ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Studia podyplomowe "Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych"

Kiedy: 7 październik 2017 - 30 wrzesień 2018
Miejsce: Wrocław
Organizator: Politechnika Wrocławska
XXI Konferencja GAZTERM: "Stan i perspektywy współpracy gazowej USA - Trójmorze"

Kiedy: 7 - 9 maj 2018
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel AmberBaltic
Organizator: Studio 4USERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zmiany w składzie rady nadzorczej PGNiG
28.06.2017r. 17:18

Zwyczajne Walne Zgromadzenie PGNiG na posiedzeniu w dniu 28 czerwca dokonało zmian w składzie rady nadzorczej spółki.

Ze składu rady odwołano Mateusza Boznańskiego, Wojciecha Bieńkowskiego, Annę Magdalenę Wellisz, Pana Bartłomieja Nowaka .

Do rady powołano Grzegorza Tchorka, Piotra Brodę, Mieczysława Kaweckiego, Sławomira Borowca oraz Stanisława Sieradzkiego.

Piotr Broda jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej oraz studiów Executive MBA na Uniwersytecie w Minnesocie. Doświadczenie zdobywał w czołowych instytucjach finansowych. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1991 roku w Bank Austria Creditanstalt S.A. Warszawa. Był tam m.in. Zastępcą Dyrektora Wydziału Skarbu (w latach 1995-1998), a następnie Dyrektorem Wydziału Skarbu i Przewodniczącym Komitetu Zarządzania Aktywami i Pasywami (w latach 1998-2000). W listopadzie 2000 roku został Managerem Zespołu Inwestycji w Allianz S.A., a w 2002 roku objął stanowisko Zastępcy Dyrektora Biura Inwestycji Finansowych PZU S.A. Pracę na rzecz Grupy PZU kontynuował jako Dyrektor Biura Instrumentów Dłużnych i Pochodnych oraz Wiceprezes Zarządu PZU Asset Management S.A. (w latach 2008-2011), a także jako Wiceprezes Zarządu PZU TFI S.A. (w latach 2009-2013). Od 2013 roku jest związany zawodowo z Bankiem Gospodarstwa Krajowego - od października 2013 roku zasiada na stanowisku Członka Zarządu TFI BGK S.A. Piotr Broda posiada wieloletnie doświadczenie jako Członek Rad Nadzorczych - funkcję tę pełnił w latach 2002-2004 w PZU Asset Management S.A. oraz PZU NFI Management S.A., a następnie w latach 2005-2006 w Lentex S.A. oraz w latach 2006-2007 w Jago S.A. Jest autorem publikacji o tematyce finansowej w ramach współpracy eksperckiej z Instytutem Sobieskiego.
Mieczysław Kawecki to absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, magister inżynier o specjalności eksploatacja otworowa. Pracę zawodową rozpoczął w 1976 roku w Sanockim Zakładzie Górnictwa Nafty i Gazu na kopalni ropy naftowej Wańkowa. W 1984 roku został kierownikiem nowo powstałej kopalni ropy naftowej i gazu ziemnego Lublin. W 1986 roku przeszedł do pracy na kopalni ropy naftowej Wielopole, gdzie został kierownikiem kopalni. W latach 1991 do 2017 roku pracuje na stanowisku kierownika Podziemnego Magazynu Gazu Ziemnego Strachocina. Od 2017 roku pracuje na stanowisku kierownika Działu Podziemnego Magazynowania Gazu w Oddziale PGNiG w Sanoku. W 1998 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie podziemnego magazynowania gazu, a w 2003 roku ukończył kierunek ochrony środowiska w gospodarce na AGH w Krakowie. Posiada uprawnienia kierownika ruchu zakładu górniczego oraz I stopień Dyrektora Górniczego.
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego - SITPNiG Oddział w Sanoku. W latach 1990 - 1992 był członkiem Rady Pracowniczej w Sanockim Zakładzie Górnictwa Nafty i Gazu oraz delegatem na Ogólne Zebranie Delegatów PGNiG Warszawa. Od 1994 roku do momentu przekształcenia w spółkę był członkiem Rady Pracowniczej PGNiG Warszawa w VI i VII kadencji.
Do 1998 r. członek grupy konsultacyjnej przy PGNiG. W latach 2003 do 2005 Przewodniczący Związku Zawodowego "KADRA w Oddziale w Sanoku i członek Związkowej Komisji Koordynacyjnej. W latach 1999 do 2004 Przewodniczący Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej "NAFTOWIEC" w Sanoku. Członek a następnie sekretarz Rady Nadzorczej PGNiG w latach 2005 do 2014.

Stanisław Sieradzki jest absolwentem geologii stratygraficzno-poszukiwawczej Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończył studia podyplomowe na Akademii Górniczo-Hutniczej w zakresie inżynierii złożowej. Od roku 1986 nieprzerwanie pracuje PGNiG S.A., najpierw na stanowisku samodzielnego geologa, później specjalisty geologa w Dziale Geologii Ruchowej, następnie Kierownika Działu Rozpoznawania i Dokumentowania Złóż, a wszystko w Oddziale PGNiG S.A. w Sanoku. Z chwilą powstania Oddziału Geologii i Eksploatacji powołany na funkcję Kierownika Ośrodka Projektowego w Sanoku. Obecnie zajmuje stanowisko Zastępcy Kierownika Działu Projektowego w Jaśle, biuro w Sanoku.
W swojej dotychczasowej pracy zajmował się głównie pracami poszukiwawczymi za ropą naftową i gazem ziemnym. W swojej pracy zawodowej uzyskał między innymi: uprawnienia Ministra Środowiska do wykonywania, dozorowania i kierowania pracami geologicznymi w kategorii I, w zakresie: poszukiwania i rozpoznawania złóż ropy naftowej i gazu ziemnego, kwalifikacje osoby wyższego dozoru ruchu w specjalności geologicznej oraz uprawnienia geologa górniczego w zakładach górniczych wydobywających kopaliny otworami wiertniczymi nadane przez Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego. Ponadto posiada uprawnienia audytora wewnętrznego systemu zarządzania.
W działalności społecznej zajmuje się od wielu lat popularyzowaniem i upowszechnianiem turystyki, zwłaszcza górskiej. Od kilku lat, społecznie pełni funkcję Komandora Ogólnopolskich Bieszczadzkich Rajdów Narciarskich.

Grzegorz Tchorek jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W 2007 roku obronił pracę doktorską, za którą otrzymał nagrodę Premiera Rady Ministrów w konkursie na najlepsze prace doktorskie. Po obronie doktoratu rozpoczął pracę jako adiunkt na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Narodowym Banku Polskim jako doradca (od 2009 r.).
Jako ekspert zajmuje się analizą doświadczeń państw strefy euro, oceną przemian instytucjonalnych w krajach Unii Europejskiej oraz umiędzynarodowieniem i innowacyjnością przedsiębiorstw. W toku wykonywania czynności zawodowych kierował projektami analitycznymi oraz badawczymi. Jego dorobek naukowy obejmuje liczne projekty badawcze oraz publikacje w zakresie unii walutowej, innowacyjności oraz konkurencyjności.
Grzegorz Tchorek ma bogate doświadczanie jako prelegent, czego potwierdzeniem są wystąpienia na konferencjach międzynarodowych oraz prowadzenie wykładów w wielu europejskich ośrodkach akademickich.

KOMENTARZE ( 5 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Zbyszek 28.06.2017r. 17:47
Wypada pogratulować wszystkim nowo wybranym. A teraz Szanowna Rado Nadzorcza poczytajcie cyt. "Sytuacja na rynku... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 29-06-2017r. 09:49 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Luiza 29.06.2017r. 10:36
Wszystkim osobom z obecnej Rady Nadzorczej życzymy dużo, dużo zdrowia. Oraz trafnych, mądrych decyzji. Na dzień dobry... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Kaja 30.06.2017r. 10:31
A może tak trochę więcej informacji na temat nowo powołanych członków RN PGNiG ? Jakie mają wykształcenie, co robili... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Seba 04.07.2017r. 14:40
Z całym szacunkiem, ale jakoś dziwnie Pan Grzegorz Tchorek nie specjalnie pasuje do reszty towarzystwa z RN.... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 5 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE