ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Studia podyplomowe "Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych"

Kiedy: 7 październik 2017 - 30 wrzesień 2018
Miejsce: Wrocław
Organizator: Politechnika Wrocławska
XXI Konferencja GAZTERM: "Stan i perspektywy współpracy gazowej USA - Trójmorze"

Kiedy: 7 - 9 maj 2018
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel AmberBaltic
Organizator: Studio 4USERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Interfax: Niemcy chcą mieć własny terminal LNG
14.07.2017r. 23:30

Jak poinformował BiznesAlert.pl powołując się na Interfax Energy, Niemcy chcą posiadać własny terminal LNG.
Komisja Europejska zatwierdziła joint venture holenderskich Gasunie i Vopak oraz niemieckiego Oiltanking. Będzie się ono zajmować dostawami gazu skroplonego przez obiekt planowany w okolicach Hamburga lub w samym mieście. To kolejny pomysł po dyskutowanych lokalizacjach w Wilhelmshaven i Rostocku. Obecnie pod uwagę brany jest port Brunsbuttel w pobliżu Hamburga. Obiekt miałby służyć dostawom na potrzeby przemysłu chemicznego, bunkrowania i transportu cysternowego.

Niemcy nie chcą jednak budować konwencjonalnego terminala jak polski w Świnoujściu. W grę wchodzi mniejszy obiekt. W 2008 roku z projektu konwencjonalnego gazoportu w Wilhelmshaven wycofał się E.ON, a w 2011 roku RWE. Rozmówcy Interfaxu przekonują, że ze względu na to, że na rynku niemieckim jest bardzo dużo gazu z Rosji, a w razie problemów łatwo jest sprowadzić LNG przez terminale Beneluksu, nie opłaca się budowa takiego obiektu. W grę wchodzi więc mniejszy, jak statek do magazynowania i regazyfikacji LNG (FSRU).
Interfax pisze o przepustowości terminala 2 mld m sześc. rocznie, choć Gasunie w przeszłości mówiło 4 mld m sześc. Statki i cysterny mogłyby tankować paliwo bezpośrednio z obiektu - czytamy w BiznesAleret.pl.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: młody 17.07.2017r. 10:19
I tak oto terminal eksportowy z Ust-ługi będzie współpracował z terminalem importowym w Brunsbitel. Cała walka... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE