ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Studia podyplomowe "Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych"

Kiedy: 7 październik 2017 - 30 wrzesień 2018
Miejsce: Wrocław
Organizator: Politechnika Wrocławska
XXI Konferencja GAZTERM: "Stan i perspektywy współpracy gazowej USA - Trójmorze"

Kiedy: 7 - 9 maj 2018
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel AmberBaltic
Organizator: Studio 4USERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Do Finlandii dotarły rury dla Nord Stream 2
17.07.2017r. 17:04

Odpowiedzialne za budowę Nord Stream 2 konsorcjum ogłosiło, że dostarczyło do fińskiego portu rury potrzebne do realizacji inwestycji.
Jak wynika z komunikatu Nord Stream 2 AG, do portu Koverhar w fińskim Hanko drogą kolejową dostarczono pierwszą partię rur z betonową powłoką, niezbędnych do budowy gazociągu Nord Stream 2. Od połowy czerwca do końca trzeciego kwartału 2017 roku ma tam trafić ok. 200 km obetonowanych rur. Będą tam magazynowane do czasu rozpoczęcia budowy magistrali, co ma nastąpić w 2018 roku.

Rury zostały wyprodukowane w rosyjskim Czelabińsku. Na każdy z 63 wagonów załadowano trzy rury o długości 12 m i wadze 12 ton każda. Przy pomocy statków rury będą dostarczane z Kotki, gdzie znajduje się zakład do ich betonowania, do portu Koverhar. Dostawy mają się rozpocząć w trzecim kwartale 2017 roku.
Port Kovehar będzie jednym z czterech logistycznych centrów, które będą zaangażowane w realizację projektu Nord Stream 2. Łącznie do czasu rozpoczęcia budowy jedna trzecia z 204 tys. rur będzie przechowywana właśnie w Kovehar.

Finlandia utrzymuje ,,neutralne" stanowisko wobec budowy kontrowersyjnej magistrali. Jej zdaniem przez to, że jego trasa będzie zbieżna z trasą Nord Stream 1, nie będzie ona miała wpływu na tamtejszy rynek gazu ziemnego. Opinia Helsinek jest kluczowa dla powodzenia projektu. Bez ich zgody rurociąg nie będzie mógł przebiegać przez fińskie wody terytorialne. Do tej pory Nord Stream 2 AG nie złożyło odpowiedniego wniosku do tamtejszego regulatora, co potwierdza doradca ministra gospodarki i pracy Kari Mäkinen. Jego zdaniem strona fińska została poinformowana o wniosku o udzielenie zgody na ułożenie gazociągu i jest gotowa na jego przyjęcie już we wrześniu. Zazwyczaj taki dokument składany jest na 6 miesięcy przed rozpoczęciem układania rurociągu.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE