ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Studia podyplomowe "Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych"

Kiedy: 7 październik 2017 - 30 wrzesień 2018
Miejsce: Wrocław
Organizator: Politechnika WrocławskaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gascade szuka partnerów do budowy gazociągu
10.08.2017r. 06:35

Jak poinformował BiznesAlert.pl, niemiecki operator gazowy Gascade szuka partnerów do budowy gazociągu, którym w Niemczech ma być odbierany gaz przesyłany Nord Stream 2. Spółka szacuje, że na realizację projektu potrzebuje od 1 do nawet 3 mld euro. Jednocześnie niemiecki regulator Bundesnetagentur chce wykreślić z planu rozwoju infrastruktury inwestycje związane z Nord Stream 2.
- Operator sieci przesyłowej spółka Gascade potrzebuje od 1 do 3 mld euro na budowę na terenie Niemiec gazociągu EUGAL, którym ma popłynąć gaz dostarczany przez Nord Stream 2 - poinformowała przedstawicielka niemieckiej firmy Tatiana Bernert, która rozmawiała z agencją Bloomberg. Cytuje ją także rosyjska agencja Prime.
Właścicielami firmy Gascade są Gazprom oraz Wintershall poprzez joint venture WIGA. Gascade posiada 2,405 tys. km sieci przesyłowych i dziewięć stacji kompresorowych - przypomina BiznesAlert.pl.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE