ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Studia podyplomowe "Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych"

Kiedy: 7 październik 2017 - 30 wrzesień 2018
Miejsce: Wrocław
Organizator: Politechnika WrocławskaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nord Stream 2 płacił za lobbing przeciwko sankcjom USA
11.08.2017r. 06:15

Jak poinformował BiznesAlert.pl powołując się na portal LegiStorm, spółka Nord Stream 2 AG wynajęła firmę, która lobbowała w Waszyngtonie przeciwko wprowadzeniu nowych amerykańskich sankcji wobec Rosji.
Dziennikarze jako dowód opublikowali dokument, w którym spółka Nord Stream 2 AG - należąca w całości do Gazpromu i odpowiedzialna za budowę nowej nitki gazociągu - zleciła takie działania firmie Capitol Counsel. Określono w nim szczegółowo, jaki jest zakres prac. Chodziło m.in. o sprawy związane z "aktami prawnymi dotyczącymi sankcji wobec Rosji". W dokumencie jest także mowa o sankcjach wobec Iranu. Działania lobbingowe miały być prowadzone od początku lipca. Dokument jest dostępny na stronie LegiStorm.
LegiStorm przypomina, że w 2014 roku firma Capitol Counsel pracowała dla Funduszu Rosyjskich Inwestycji Bezpośrednich - czytamy w BiznesAlert.pl.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE