ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Studia podyplomowe "Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych"

Kiedy: 7 październik 2017 - 30 wrzesień 2018
Miejsce: Wrocław
Organizator: Politechnika WrocławskaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

M.Woźniak: przed zimą magazyny gazu prawie pełne
30.09.2017r. 08:00

Prawie 3 mld m. sześc. gazu znajduje się w magazynach PGNiG, to 96 proc. ich wypełnienia - powiedział PAP wiceprezes PGNiG Maciej Woźniak.
"To już końcówka zatłaczania, wszystko idzie zgodnie z grafikiem. W październiku, gdy rozpocznie się sezon grzewczy, zaczniemy wypuszczać zapasy na rynek" - powiedział Maciej Woźniak.

Polska zużywa rocznie około 16 mld m sześc. gazu. PGNiG gromadzi gaz w specjalnych magazynach, które znajdują się albo w sczerpanych złożach gazu ziemnego, albo w kawernach solnych. Jak wyjaśnił Maciej Woźniak, magazyny są rozmieszczone w "strategicznych lokalizacjach". Chodzi o to, by w razie jakieś sytuacji kryzysowej można było łatwo sięgnąć po zapasy i wpuścić je do systemy gazowego kraju.
Wiceprezes przypomniał, że część zapasów gazu znajduje się w bezpośredniej dyspozycji ministra energii, i tylko jego decyzja "w sytuacji kryzowej" może uruchomić ten gaz.

KOMENTARZE ( 6 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: obserwator 30.09.2017r. 16:14
PGNIG ponosi koszty budowy , magazynowania - eksplaktacji magazynów. Pozostali dystrybutorzy gazu nie są... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 02-10-2017r. 09:31 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Zenek 30.09.2017r. 17:23
Jak co roku o tej porze
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: magazynier 01.10.2017r. 13:33
O czym Pan mówi przecież po to są wybudowane za gigantycze pieniądze :(
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Zadowolony 01.10.2017r. 13:51
Możemy z ufnością patrzeć w przyszłość, idziemy bowiem słuszną drogą, posiadamy pewnych przyjaciół i wiernych... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE