ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Studia podyplomowe "Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych"

Kiedy: 7 październik 2017 - 30 wrzesień 2018
Miejsce: Wrocław
Organizator: Politechnika WrocławskaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Elektrociepłownia Stalowa Wola podpisała umowę wspierającą na dokończenie bloku 450 MW
17.10.2017r. 16:13

Prace projektowe i inżynieryjne, wspomaganie inwestora w organizacji zamówień, a także nadzór nad pracami wymaganymi do zakończenia budowy i przekazania do eksploatacji bloku gazowo-parowego o mocy 450 MW przewiduje umowa EPCM (Engineering-Procurement-Construction-Management), podpisana przez Elektrociepłownię Stalowa Wola (ECSW) - podał Tauron w komunikacie prasowym.
Blok gazowo-parowy, który osiągnie moc ok. 450 MWe, zgodnie z aktualnym harmonogramem zostanie przekazany do eksploatacji na koniec 2019 roku.

Zakładany całkowity budżet inwestycji w blok gazowo-parowy nie uległ zmianie i wynosi ok. 1 500 mln zł (w tym rezerwa na ryzyka prawne i montażowe oraz rezerwowe źródło ciepła nie ujęte w pierwotnym zakresie projektu).

W skład wybranego konsorcjum wchodzą Zakłady Pomiarowo - Badawcze Energetyki Energopomiar (Lider Konsorcjum), Biuro Studiów Projektów i Realizacji "Energoprojekt-Katowice" (Członek Konsorcjum).

Planowaną rolą EPCM jest prowadzenie prac projektowych, inżynieryjnych, doradczych oraz zarządzanie i nadzór nad całością prac wymaganych dla zakończenia budowy bloku.

Głównymi etapami po wyborze EPCM będzie kontraktacja wykonawców i realizacja prac w ramach poszczególnych pakietów technologicznych oraz całościowy rozruch instalacji i przekazanie bloku do eksploatacji.
Po odstąpieniu od realizacji Kontraktu z Generalnym Wykonawcą, w 2016 r. wykonano inwentaryzację zrealizowanych do dnia odstąpienia robót, dostaw i usług, po czym opracowano formułę dokończenia inwestycji.

Zgodnie z przyjętą formułą, rozpoczęto budowę nowego rurociągu wody chłodzącej realizowanego metodą mikrotunelingu.

ECSW na bieżąco prowadzi prace konserwacyjne w celu utrzymania we właściwym stanie dostarczonych i zabudowanych do tej pory urządzeń.

Dodatkowo rozszerzono zakres projektu o budowę rezerwowego źródła ciepła, które zapewni ciepło podczas postojów bloku gazowo-parowego. Prace związane z przygotowaniem tej inwestycji są w toku.

KOMENTARZE ( 7 )


Autor: Złośnik 17.10.2017r. 17:09
Na Syberii widziałem układ 3000 MWe na bazie gazu plus zapasowa ciepłownia 180 MWt dla zasilania miasta jakby te... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Karol 17.10.2017r. 18:24
Ciekawe jakim cudem ten poroniony od samego początku projekt ma się zakończyć powodzeniem skoro przynajmniej po... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Akconariusz 18.10.2017r. 10:34
Za ciepło zapłacą lokalni odbiorcy
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Stalowa Wola 19.10.2017r. 08:30
Na wstępie współczuję zespołowi w Stalowej Woli, który męczył się ponad 4 lata z hiszpańskim Generalnym Wykonawcą i... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 3 | Najnowsza odpowedź: 27-10-2017r. 09:22 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE