ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Studia podyplomowe "Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych"

Kiedy: 7 październik 2017 - 30 wrzesień 2018
Miejsce: Wrocław
Organizator: Politechnika WrocławskaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Statoil nie zrezygnuje z poszukiwań ropy i gazu na Morzu Barentsa
30.10.2017r. 11:41

Jak czytamy w BiznesAlert.pl, Statoil nie zrezygnuje z poszukiwań ropy i gazu w Arktyce pomimo rozczarowujących wyników prac wiertniczych. Koncern powraca z poszukiwaniami na Morze Barentsa.
Eldar Saetre, dyrektor największej norweskiej spółki naftowej podkreślił, że jego firma nie rezygnuje z poszukiwań ropy naftowej w Arktyce pomimo kolejnych rozczarowujących wyników prac wiertniczych. Powiedział, że kontrolowana przez rząd spółka jest "bardzo cierpliwa", gdy chodzi o odkrywanie nowych obszarów i że w przyszłym roku powróci do poszukiwań na obszarach Morza Barentsa, należących do Norwegii.

Statoil dotychczas nie znalazł ropy na polu Korpsfjell w południowo-wschodniej części norweskiego Morza Barentsa.

Saetre powiedział jednak, że to "gra wymagająca cierpliwości". - Wykonamy kolejne odwierty na tym terenie w przyszłym roku, jest to nadal uzasadnione. Nie znaleźliśmy wielkich złóż, ale poszukiwania w przyszłym roku będą dla nas ekscytujące - zapowiedział.
Saetre podkreślił, że zanim odkryto złoża ropy na norweskim Morzu Północnym wykonano 30 odwiertów 30 studni. Teraz koncern chce przenieść się na nowe złoża. Na Morzu Barentsa znaleziono co prawda złoża węglowodorów, jednak nie ma na nich zapasów o potencjale znaczącym dla całej Norwegii.

Statoil chce do końca roku podjąć decyzję o inwestycji na polu Johan Castberg na Morzu Barensta. Obecnie jedyne czynne pole naftowe na tym obszarze to Goliat, które eksploatuje włoskie ENI. Firma zmaga się jednak z wyłączeniami związanymi z kwestiami bezpieczeństwa - czytamy w BiznesAlert.pl.
Financial Times , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE