ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Studia podyplomowe "Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych"

Kiedy: 7 październik 2017 - 30 wrzesień 2018
Miejsce: Wrocław
Organizator: Politechnika WrocławskaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosyjskie LNG nie dotarło do USA
19.01.2018r. 16:28

Trzy tygodnie po odebraniu ładunku z rosyjskiego terminala Yamal LNG, gazowiec Gaselys zawrócił dzień przed przybyciem do Bostonu - czytamy w BiznesAlert.pl.
Bloomberg podał, że gazowiec Gaselys miał przypłynąć do amerykańskiego Wschodniego Wybrzeża w sobotę, a teraz wraca do hiszpańskiego portu Algericas przy Gibraltarze i powinien tam przypłynąć w przyszłym tygodniu.

Statek został wysłany do Bostonu po tym, jak na początku stycznia we Wschodnie wybrzeże uderzyła fala mrozów, przez co cena gazu znacząco wzrosła.
Zmiana kursu statku z LNG nie jest czymś niespotykanym, jako że dostawcy poszukują najkorzystniejszych dla siebie warunków. Firmy z dostępem do światowych surowców mogą wymieniać ładunki między regionami.

Amerykański oddział Engie zorganizował spotową dostawę LNG do USA z Malezji, by uzupełnić zakontraktowany wolumen z Trynidadu i Tobago do terminalu Everett koło Bostonu. Engie nie chciało komentować nagłego zwrotu gazowca - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: młody 22.01.2018r. 14:52
Przy takim wożeniu to LNG będzie miało cenę że HoHo
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 23-01-2018r. 07:23 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE