ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Studia podyplomowe "Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych"

Kiedy: 7 październik 2017 - 30 wrzesień 2018
Miejsce: Wrocław
Organizator: Politechnika WrocławskaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Woźniak: Gdzie gazociąg nie może, tam PGNiG małej skali LNG pośle
01.02.2018r. 11:57

Centrum Idei Gospodarczo-Ekonomicznej (CIGE) zorganizowało debatę pt. "Walka ze smogiem od hasła do efektów". Podczas wydarzenia doszło do prezentacji działań PGNiG na rzecz walki ze smogiem autorstwa wiceprezesa Macieja Woźniaka.
Woźniak poinformował, że firma zainwestuje 11,3 mld zł na inwestycje w gazyfikację. - Białe plamy to szczególnie północno-wschodnia Polska, fragment Pomorza. Mając na uwadze przepisy środowiskowe gazociągi szybko się tam nie pokażą. Mamy nową technologię small scale LNG. Jesteśmy w stanie postawić tam małe stacje wyspowe wyłączone z normalnego obiegu - wskazał.

Menadżer przypomniał, że LNG jest bardziej sprężony i można transportować go więcej w tych samych zasobnikach. W 2015 roku stopień gazyfikacji kraju wyniósł 57,81 procent. W 2022 roku ma być to już 60,79. - Planujemy intensywne promowanie gazu, podpisywanie nowych umów - zapowiedział wiceprezes PGNiG.
Wiceprezes wspomniał także o kogeneracji, jako narzędziu walki ze smogiem. Nowy blok-gazowo parowy w Elektrociepłowni Żerań pomoże zmniejszyć emisję. Następnym elementem jest promocja CNG jako paliwa transportowego. - Tylko w zeszłym roku zdecydowały się na współpracę z nami miasta takie, jak Tarnów, Tychy, Rzeszów i Sanok - wspomniał Woźniak.

Maciej Woźniak mówił także o programie "Rodzice i dzieci. Powietrze bez śmieci". Chodzi o promocję materiałów edukacyjnych na temat walki z niską emisją, konkursów z placami zabaw do wygrania. Będzie można na nich przeprowadzać eksperymenty, więc mogą zainteresować szkoły podstawowe.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Eko 02.02.2018r. 00:43
A ile kosztuje ogrzewanie na LNG? 12-15 tys. rocznie dla małego domu?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Zuza 02.02.2018r. 15:54
Zakładając, że na technologii small scale LNG można na prawdę zarobić ( zwłaszcza w terenie gdzie ludzie mają dużo... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE