ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Studia podyplomowe "Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych"

Kiedy: 7 październik 2017 - 30 wrzesień 2018
Miejsce: Wrocław
Organizator: Politechnika WrocławskaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

We wtorek posiedzenie rady nadzorczej EuRoPol Gazu
26.03.2018r. 21:11

We wtorek odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej EuRoPol Gazu, zaplanowano też posiedzenia walnego zgromadzenia akcjonariuszy - aktualne i zaległe z 2016 r. - poinformował w poniedziałek dziennikarzy prezes PGNiG Piotr Woźniak.
EuRoPol Gaz to spółka zarządzająca polskim odcinkiem gazociągu jamalskiego, którym płynie rosyjski gaz do Niemiec. Jej główni udziałowcy, czyli Gazprom i PGNiG mają po 48 proc. udziałów. Pozostałe 4 proc. należy do spółki Gas-Trading, jednak w lipcu 2015 roku pośrednią kontrolę nad jej akcjami w EuRoPol Gazie przejęło PGNiG. Przewodniczącym rady nadzorczej spółki jest wiceprezes Gazpromu Aleksandr Miedwiediew, zastępcą - prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Jak powiedział prezes polskiej spółki gazowej, jest ustalony porządek posiedzenia rady nadzorczej. "Pan prezes Miedwiediew poprosił o spotkanie wcześniej, by na gruncie +mniejszego+ napięcia omówić porządek posiedzenia. Mamy też posiedzenie walnego zgromadzenia za 2016 r., bo w zeszłym roku strona rosyjska nie miała ze sobą odpowiednich upoważnień, więc wtedy się ono nie odbyło". "+Stare+ walne zgromadzenie za 2016 r., bez żadnego łączenia z nowym, jest zaplanowane również na wtorek" - dodał.

Jak ujawnił, w porządku obrad są "dość istotne elementy techniczne", ale większość jest handlowych".
"Nie ma zgody między akcjonariuszami, co do stosowania ustawy o zapasach obowiązkowych i (jest- PAP) sprawa podziału kapitału rezerwowego, czyli nagromadzonych pieniędzy z zysku". Na pytanie, ile pieniędzy się tam nagromadziło, Woźniak odparł - dużo.

Głównym źródłem przychodów EuRoPol Gazu są wpływy z opłat za przesyłanie gazu rurociągiem jamalskim. Otrzymują je główni udziałowcy spółki - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które z Jamału odbiera gaz, oraz Gazprom, który tym gazociągiem przesyła surowiec tranzytem przez Polskę do Niemiec.

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Zuza 28.03.2018r. 10:58
Dzisiaj jest już środa. A jakiś komunikat po posiedzeniu RN EuRoPol Gazu ? Co postanowiono i jakie to będzie miało... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE