ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Studia podyplomowe "Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych"

Kiedy: 7 październik 2017 - 30 wrzesień 2018
Miejsce: Wrocław
Organizator: Politechnika WrocławskaSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG chce pomóc zamienić kopciuchy na kotły gazowe
05.04.2018r. 09:50

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo kontynuuje działania, zmierzające do poprawy jakości powietrza w Polsce i rozpoczyna program, w ramach którego osoby zainteresowane zamianą dotychczasowego źródła ciepła na ekologiczne ogrzewanie gazowe mogą uzyskać dofinansowanie.
Inicjatywa wpisuje się w rządowe działania antysmogowe i prorodzinne, dlatego w konferencji inauguracyjnej wzięli udział Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw programu "Czyste Powietrze" Piotr Woźny.

Według szacunków ekspertów, w Polsce nadal w około 3 milionach domów jednorodzinnych do ogrzewania wykorzystuje się niskiej jakości paliwa stałe i śmieci. To z kolei przyczynia się do znacznego zanieczyszczenia powietrza i jest jednym z głównych powodów powstawania smogu.

- To kolejna inicjatywa wspierająca rządowe starania o poprawę jakości powietrza w Polsce i realne wsparcie walki ze smogiem. Tym samym dajemy szansę polskim rodzinom na wymianę ogrzewania, które jest bardziej przyjazne środowisku i korzystne cenowo - podkreślił Krzysztof Tchórzewski, Minister Energii. Cieszę się, że PGNiG wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym, dodał.

W ramach ogólnopolskiego programu PGNiG dopłaty do kotła gazowego może uzyskać w sumie 11 tysięcy gospodarstw domowych. Dziesięć tysięcy z nich ma szansę otrzymać wsparcie do 1000 złotych na zakup kotła gazowego, a tysiąc rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny może liczyć na jeszcze wyższe dofinansowanie.

- To dobrze, że rodziny otrzymają atrakcyjną ofertę. Dzięki podpisanej umowie tysiąc rodzin, posiadających Kartę Dużej Rodziny, może liczyć na dofinansowanie nawet do 3000 złotych -powiedziała Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
(900x488)

- Walka o czyste powietrze musi mieć przede wszystkim wymiar praktyczny. Dla rządu ważne są programy, które w konkretny sposób zachęcają do zmiany sposobu ogrzewania i wykorzystania paliw ekologicznych np. gazu ziemnego, ale jednocześnie wspierają najbardziej potrzebujących np. rodziny wielodzietne, które często plasują się w grupie mniej zamożnych polskich gospodarstw domowych. Wspólne działania rządu, samorządów i biznesu poprawią jakość życia Polaków pod warunkiem kompleksowego podejścia - edukacji oraz skutecznie zaprojektowanych rozwiązań, takich jak akcja PGNiG dofinansowania wymiany kotłów. Wszystkie te działania powinny być sprowadzone do wspólnego mianownika jakim jest poprawa jakości powietrza, którym oddychają polskie rodziny - dodał Piotr Woźny, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw programu "Czyste Powietrze".

Wnioski na dofinansowanie będzie można składać w Biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny od 2 maja br. Wszystkie osoby zainteresowane dofinansowaniem będą musiały zlikwidować dotychczasowe źródło ciepła na paliwo stałe, a także zakupić i zainstalować jako źródło ogrzewania kocioł kondensacyjny zasilany paliwem gazowym oraz podpisać 3-letnią umowę na zakup gazu w celach ogrzewania. O uczestnictwie w akcji będzie decydować kolejność kompletnych zgłoszeń.

- Problem walki ze smogiem jest bezdyskusyjny, konieczny. Poprawa jakości powietrza w Polsce jest elementem strategii całej Grupy Kapitałowej PGNiG. Jesteśmy przekonani, że powietrze w naszym kraju może być czyste, dlatego podejmujemy szereg konkretnych działań w tym kierunku. Konsekwentnie promujemy gaz ziemny jako paliwo ekologiczne i chcemy, aby jak najwięcej Polaków mogło z niego korzystać - zadeklarował Piotr Woźniak, Prezes PGNiG.

Program "Dofinansowanie nawet do 3000 zł" wspiera cele kampanii edukacyjnej pod nazwą "Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci", prowadzonej przez Fundację PGNiG od listopada ubiegłego roku, dedykowanej przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i ich rodziców.

- Zaczęliśmy od działań edukacyjnych, ponieważ jesteśmy przekonani, że konsekwentna budowa świadomości ekologicznej jest kluczowa do oczyszczenia polskiego powietrza. Teraz wykonujemy kolejny krok i oferujemy konkretne wsparcie dla osób zainteresowanych ekologicznym ogrzewaniem gazowym. Jesteśmy przekonani, że jego popularyzacja pozwoli nam wszystkim oddychać czystym powietrzem w przyszłości - zakończył Henryk Mucha, Prezes PGNiG Obrót Detaliczny.
Zobacz także:

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Tomasz 05.04.2018r. 15:25
"Inicjatywa wpisuje się w rządowe działania antysmogowe i prorodzinne, dlatego w konferencji inauguracyjnej... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE