ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXII Konferencja GAZTERM 2019

Kiedy: 6 - 9 maj 2019
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Amber Baltic
Organizator: Studio 4USERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naimski: Wybór ostatecznej trasy Baltic Pipe w czerwcu
15.05.2018r. 12:13 15.05.2018r. 11:52

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2018 pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski poinformował dziennikarzy, że został spór terytorialny Polska-Dania został rozstrzygnięty, a trasa gazociągu Baltic Pipe zostanie ustalona w czerwcu - czytamy w BiznesAlert.pl.
"Jesteśmy na dobrej drodze, mamy już wszystkie pozwolenia od Niemców, Duńczyków i Szwedów, które były konieczne dla badań geotechnicznych i geofizycznych" - powiedział dziennikarzom Naimski w kuluarach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

"W czerwcu, po przeprowadzeniu ostatnich badań zostanie wybrana ostateczna trasa Baltic Pipe" - dodał.
Naimski poinformował, że trwa już zbieranie materiałów do raportu środowiskowego.

"Trzymamy się harmonogramu. Niektóre elementy są projektowane, niektóre są budowane, bo to nie jest tylko kawałek pod morzem, ale i wszystko, co musimy zbudować w kraju" - powiedział pełnomocnik rządu.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE