ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXII Konferencja GAZTERM 2019

Kiedy: 6 - 9 maj 2019
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Amber Baltic
Organizator: Studio 4USERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Hutchinson: w USA można rezerwować wolumeny, tworząc "wirtualne gazociągi LNG". Przyglądają się temu Gaz-System i PGNiG
15.05.2018r. 11:56

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2018 w Katowicach Fred Hutchinson, prezes LNG Allies powiedział, że chociaż Polska nie jest największym rynkiem dla amerykańskiego LNG, to pozostaje ona w orbicie zainteresowań amerykańskich firm - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Jesteśmy teraz w punkcie, w którym jeśli nie rozbudujemy infrastruktury LNG, globalne ceny tego surowca gwałtownie wzrosną przez nieustanny wzrost popytu. W USA, w przeciwieństwie do Kataru, Australii, Iranu czy Rosji, można rezerwować wolumeny, de facto tworząc coś w rodzaju "wirtualnych gazociągów LNG". Przyglądają się temu Gaz-System i PGNiG - powiedział.

Dodał również, że problemy z budową terminalu LNG na chorwackiej wyspie Krk wynikają z niewystarczającym popytem, ale zgłoszenie zapotrzebowania przez Węgry mogłoby przyspieszyć ten proces.
Według informacji BiznesAlert.pl PGNiG rozważa akwizycję złóż gazu ziemnego w USA. Pozwoliłoby to na tańsze pozyskanie surowca, a co za tym idzie niższą cenę importu gazu skroplonego. Dzięki temu PGNiG mógłby rozwinąć globalny handel gazem skroplonym i konkurować jego ceną na rynku europejskim.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: kreatywny innowator 16.05.2018r. 17:10
przesyłać bitgaz i odgrzewać bitfood popijać bitwodą i płacić bitcoinami
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE