ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXII Konferencja GAZTERM 2019

Kiedy: 6 - 9 maj 2019
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Amber Baltic
Organizator: Studio 4USERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Topolanek: Baltic Pipe można połączyć z Eastring
15.05.2018r. 12:44

Mirek Topolanek stojący na czele operatora gazociągów przesyłowych na Słowacji, Eustream, były premier Czech, wystąpił na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2018 w Katowicach. Przestrzegał przed projektem Nord Stream 2 - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Kryzys gazowy z 2009 roku był spowodowany problemami wewnętrznymi na Ukrainie. Juszczenko versus Tymoszenko, zawyżone taryfy i szantaż, ale także opór Polski i innych krajów przeciwko Nord Stream 1 - wskazał. - Obecnie sytuacja jest podobna. Kiedy powstanie Nord Stream 2 i druga nitka Turkish Stream trafi do Włoch lub przez Serbię do Baumgarten, stworzymy nową linię podziału geopolitycznego na osi Niemcy, Austria Włochy, a Europa będzie podzielona. Gaz to narzędzie geopolityczne - dodał.
- Polskie podejście jest bardzo dobre. Chodzi o przekierowanie dostaw z kierunku wschód-zachód na północ-południe w celu zmniejszenia zależności od gazu z Rosji, czyli Baltic Pipe, połączenie z Litwą, terminal LNG - powiedział. Przypomniał, że Słowacja buduje połączenia międzysystemowe z Polską i Węgrami. - To nie wystarczy. Aby połączyć północ z krajami południa potrzebujemy kolejnych gazociągów. Dlatego przygotowujemy studium wykonalności Eastring - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Topolanek.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE