ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXII Konferencja GAZTERM 2019

Kiedy: 6 - 9 maj 2019
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Amber Baltic
Organizator: Studio 4USERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ZE PAK chce zmienić paliwo w Elektrowni Adamów
22.05.2018r. 16:01

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin poinformował o zamiarze dostosowania wyłączonych obecnie z eksploatacji bloków węglowych w elektrowni Adamów do produkcji energii elektrycznej z wykorzystaniem paliwa gazowego.
ZE PAK szacuje. że po dostosowaniu do wykorzystania paliwa gazowego moc Elektrowni Adamów wyniesie około 500MW. Według spółki przewidywana wysokość nakładów wyniesie kilkadziesiąt milionów złotych, a inwestycja ma być zrealizowana do końca I kwartału 2019 roku.

Spółka wyjaśnia, że podejmując decyzję o zamiarze realizacji projektu brała pod uwagę szereg czynników, wśród których najważniejsze to krótki okres jego realizacji oraz szacunkowe nieduże nakłady. W ocenie ZE PAK, projekt ten doskonale wpisuje się w strategię zapewnienia rezerwy mocy w okresach szczytowego zapotrzebowania. Dodatkową przesłanką jest umiejscowienie elektrowni Adamów w Krajowym Systemie Energetycznym oraz bliskość źródła dostaw gazu.
Spółka zastrzega jednocześnie, że realizacja projektu uwarunkowana jest uzyskaniem szeregu decyzji administracyjnych i zgód o charakterze formalno-prawnym oraz zgody rady nadzorczej.

Przypominamy, że w pierwszych godzinach stycznia 2018 roku został wyłączony ostatni z bloków Elektrowni Adamów. Wchodząca w skład Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin Elektrownia Adamów o mocy 600 MW (5 x 120 MW) została oddana do eksploatacji w 1966 roku.

KOMENTARZE ( 4 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: zgazowany 23.05.2018r. 19:48
no i fajnnie, tylko czemu Piotr-Zygmunt ma się dorabiać, a nie Skarb Państwa, to tego nie rozumiem.
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowedź: 07-06-2018r. 14:43 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Dumny POLAK 29.05.2018r. 17:00
Masz rację Ggg - władują kilkadziesiąt milionów po to żeby ruskim kasę nabijać. Przecież to chore. A do... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE