ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXII Konferencja GAZTERM 2019

Kiedy: 6 - 9 maj 2019
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Amber Baltic
Organizator: Studio 4USERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG analizuje czy taryfa detaliczna na gaz jest na odpowiednim poziomie
23.05.2018r. 11:41

PGNiG analizuje sytuację, by zweryfikować czy taryfa detaliczna na gaz zatwierdzona przez URE jest na odpowiednim poziomie - poinformował Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG na konferencji.
"Zmiany na rynkach energetycznych, które następują w ostatnim okresie są bardzo gwałtowne. Mamy zawirowania dotyczące np. Iranu, Wenezueli, dziwnej zimy w tym roku" - powiedział Woźniak.

Pytany czy PGNIG zamierza w najbliższym czasie złożyć wniosek do URE o zmianę taryf detalicznych na gaz, Woźniak odpowiedział: "Analizujemy bardzo uważnie sytuację, bo są przesłanki, żeby zweryfikować czy nasza taryfa jest na odpowiednim poziomie".
Prezes URE zatwierdził w marcu taryfy PGNiG Obrót Detaliczny do końca 2018 roku. W zmienionej taryfie podwyższone zostały ceny paliw gazowych (jako towaru) o 1 proc., ponieważ jednak stawki opłat abonamentowych nie uległy zmianie, to w efekcie średnia cena zakupu paliw gazowych wzrasta o 0,9 proc.

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Eko 23.05.2018r. 14:16
Sam gaz dla odbiorców indywidualnych nie jest drogi, ale jak doliczy się taryfę przesyłową to ogrzewanie gazem jest... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 24-05-2018r. 07:28 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE