ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXII Konferencja GAZTERM 2019

Kiedy: 6 - 9 maj 2019
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Amber Baltic
Organizator: Studio 4USERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Atomflot i Novatek rywalizują w budowie lodołamaczy na LNG
13.06.2018r. 06:56

Atomflot zamierza we wrześniu zbudować dwa do czterech lodołamaczy zasilanych LNG. Jeden ma kosztować 250 mln dolarów. Podobne plany ma Novatek, który potrzebuje takich jednostek do transportu gazu skroplonego przez morza arktyczne - czytamy w BiznesAlert.pl.
Chociaż pierwotnie cztery jednostki miały trafić do Novateku i zostać spłacone z zysków z ich eksploatacji, to na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu spółka zapowiedziała, że ma własne plany budowy lodołamaczy. W tym celu powołała spółkę-córkę Morskoj Arkticzeskij Transport (MAT).
Rywalizacja między Atomflotem a Novatekiem może doprowadzić na przykład do "kanibalizacji kadr". W tej grze Novatek będzie miał uprzywilejowaną pozycję, bo statki będą bunkrowane w porcie w Sabetcie w instalacjach tej firmy - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE