ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Amber Grid przedłużył termin przetargu na budowę interkonektora Polska-Litwa
10.08.2018r. 11:11

Litewski operator sieci przesyłowej Amber Grid przedłużył termin międzynarodowego przetargu na budowę interkonektora Polska-Litwa (GIPL) - czytamy w BiznesAlert.pl.
Przetarg rozpoczął się w lipcu, a firma ogłosiła, że zostanie on przedłużony do 22 sierpnia, a zwycięzca zostanie ogłoszony na początku przyszłego roku. Amber Grid poinformował też, że budowa rozpocznie się w drugim kwartale przyszłego roku, po tym jak zakończone zostaną wszystkie międzynarodowe procedury.
Amber Grid to partner polskiego Gaz-Systemu, z którym podpisał w maju porozumienie o połączeniu systemów, co było ostatnią wymaganą zgodą do budowy. Koszty GIPL szacuje się na 560 milionów euro, z czego 136 milionów wyda Litwa, na terytorium której będzie 165 kilometrów gazociągu. Projekt ma zostać ukończony najpóźniej do końca 2021 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
The Baltic Course , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE