ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezydent Andrzej Duda będzie rozmawiał w Australii i Nowej Zelandii o dywersyfikacji źródeł dostaw LNG do Polski
10.08.2018r. 13:04

W połowie sierpnia prezydent Andrzej Duda uda się z wizytą do Australii i Nowej Zelandii. Jednym z tematów rozmów ma być dywersyfikacja źródeł dostaw LNG do Polski. Prezydentowi mają towarzyszyć przedstawiciele min. Gaz-Systemu, Polskiego LNG i PGNiG - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Jednym z elementów wizyty będzie polsko-australijskie forum energetyczne, które można śmiało nazwać szczytem energetycznym Polska-Australia. Ze strony polskiej będą w nim uczestniczyły największe polskie firmy: PGNiG, Gaz-System, Polskie LNG, JSW, Węglokoks, Państwowy Instytut Geologiczny. Ze strony australijskiej ich odpowiednicy - powiedział szef kancelarii prezydenta RP prof. Krzysztof Szczerski.
Prezydencki minister oznajmił, że polskie firmy mają z Australią szereg wspólnych interesów gospodarczych. - Należy przypomnieć, że Australijczycy są partnerem przy układaniu gazociągu Baltic Pipe. Australia stanie się wkrótce jednym z największych, jak nie największym eksporterem LNG. Dywersyfikacja źródeł dostaw LNG będzie jednym z tematów tych rozmów - stwierdził cytowany przez BiznesAlert.pl minister Szczerski.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE