ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tchórzewski: nie ma powiązania między Baltic Pipe i offshore
10.09.2018r. 16:06

Ze strony Danii nie ma warunku: morskie farmy wiatrowe na polskim Bałtyku w zamian za zgodę na gazociąg Baltic Pipe - zapewnił w poniedziałek w Kopenhadze minister energii Krzysztof Tchórzewski.
"Nie ma takiego warunku, by duńska zgoda na Baltic Pipe była uzależniona od ich wejścia na polski Bałtyk z projektami offshore" - powiedział minister.

"W Europie jest przyjęty system aukcyjny i my nie mamy możliwości, by komukolwiek cokolwiek obiecać" - podkreślił Tchórzewski. Ale zadeklarował jednocześnie, że w Polsce zostaną stworzone dobre warunki do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.
Jak mówił - z jego rozmów z duńskimi przedsiębiorcami, którzy uczestniczyli w polsko-duńskiej konferencji energetycznej w Kopenhadze, wynika, że są oni "niezwykle zainteresowani" dostawą urządzeń do kogeneracji (jednoczesna produkcja ciepła i energii elektrycznej). To interesuje ich bardziej niż offshore - ujawnił Tchórzewski.

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Energetyk 10.09.2018r. 22:08
Wierzymy Panie Ministrze na słowo, że nie ma żadnego układu: wy popieracie Baltic Pipe a my kupujemy wasze wiatraki.... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 11-09-2018r. 12:53 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE