ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chiny i Rosja rozmawiają o Sile Syberii 2
12.09.2018r. 09:42

Rosjanie przekonują, że są coraz bliżej porozumienia z Chinami o budowie gazociągu Siła Syberii 2 - czytamy w BiznesAlert.pl.
Minister energetyki Rosji Aleksander Nowak przekonywał na Wschodnim Forum Ekonomicznym we Władywostoku, że podczas rozmowy prezydenta Władimira Putina z jego chińskim odpowiednikiem Xi Jinpingiem w trakcie Forum rosyjski przywódca uzyskał zapewnienie, że Chińczycy podpiszą umowę o dostawach gazu przez tak zwany szlak zachodni " w najbliższej przyszłości". Miało także dojść do uzgodnienia założeń technicznych.

Szlak zachodni jest już realizowany. Zakłada budowę gazociągu Siła Syberii o docelowej przepustowości 38 mld m sześc. rocznie. Według komunikatów Gazpromu budowa jest realizowana zgodnie z terminarzem i pozwoli uruchomić dostawy w grudniu 2019 roku, od kiedy będą stopniowo rosły do wolumenu wyznaczonego w umowie.
Szlak wschodni zakłada budowę kolejnego gazociągu, zwanego Gazociągiem Ałtaj, a obecnie Siłą Syberii 2, który połączyłby zachodnią bazę surowcową, poświęconą obecnie głównie dostawom do Europy, z rynkiem chińskim, co pozwoliłoby Rosjanom zdywersyfikować klientów - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE