ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Mitsui może zaangażować się w projekt terminalu Baltic LNG
12.09.2018r. 15:54

Japońska Mitsui może zaangażować się w realizowany przez Gazprom projekt terminalu Baltic LNG - poinformował w trakcie Wschodniego Forum Ekonomicznego prezes rosyjskiego monopolisty Aleksiej Miller - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Japońskie spółki są zainteresowane jeszcze jednym, dużym projektem - Baltic LNG. Dzisiaj Gazprom i Mitsui podpisały memorandum, które zakłada możliwość zaangażowania się w tę inwestycję - powiedział.

Jak zaznaczył współpraca Gazpromu i japońskich spółek nabiera tempa. - Przede wszystkim w obszarze LNG. Tradycyjnie Japonia jest największym klientem w portfelu Gazpromu. W ubiegłym roku 36 proc. sprzedanego przez spółkę LNG trafiło do Japonii. Największy potencjał do współpracy dostrzegamy w produkcji LNG. Wraz z japońskimi partnerami sukcesywnie realizujemy projekt Sachalin-2. W ubiegłym roku wyprodukowano na nim 11,49 mln ton LNG. Trwają prace nad rozbudową instalacji - stwierdził Miller.
Projekt Baltic LNG zakłada budowę w porcie w Ust-Łudze terminalu LNG o przepustowości 10 mln ton rocznie. Inwestycja notuje jednak opóźnienia. Obiekt ma zostać uruchomiony w latach 2022-2023 (pierwotnie miał zostać oddany do użytku między grudniem 2021 a początkiem 2022 roku - przyp. red.) - czytamy w BiznesAlert.pl.
TASS , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE