ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nord Stream 2 w rozmowach Rosja-USA?
13.09.2018r. 08:12

Źródło rosyjskiej agencjiTASS przekonuje, że podczas wizyty sekretarza stanu USA w Rosji padnie temat spornego gazociągu Nord Stream 2 - czytamy w BiznesAlert.pl
Rick Perry ma odwiedzić Moskwę w czwartek 13 września, by rozmawiać z jego odpowiednikiem, ministrem energetyki Rosji Aleksandrem Nowakiem. BiznesAlert.pl informował, że wśród tematów pojawią się sankcje wobec Iranu oraz LNG. Według TASS tematem ma być także Nord Stream 2. Amerykanie rozważają objęcie sankcjami jego uczestników.

Nord Stream 2 to projekt gazociągu z Rosji do Niemiec o przepustowości 55 mld m sześc. rocznie. Ma wsparcie finansowe pięciu firm europejskich. Grozi mu opóźnienie ze względu na rosnący opór w Europie. Jego zwolennicy liczą na nowe źródło taniego gazu z Rosji, a przeciwnicy obawiają się, że ugruntuje pozycję rosyjskiego Gazpromu.
Do tej pory Amerykanie deklarowali, że nie wprowadzą sankcji za Nord Stream 2 dopóki nie zrobi tego Europa - przypomina BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE