ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energa rozważa rozpoczęcie inwestycji w moce wytwórcze o mocy ok. 1000 MW do '30
02.10.2018r. 15:38

Grupa Energa rozważa rozpoczęcie inwestycji w moce wytwórcze o łącznej mocy ok. 1000 MW do 2030 roku - wynika z prezentacji grupy, przedstawionej podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. energii i Skarbu Państwa.
"Planujemy inwestycje w moce wytwórcze w najbliższych latach o mocy ok. 1000 MW. Będą to dwie jednostki gazowo-parowe w północnej części Polski" - powiedziała p.o. prezesa Energi Alicja Barbara Klimiuk.

Poinformowała, że obecnie, poza prowadzoną wspólnie z Eneą inwestycją budowy bloku węglowego w Ostrołęce, Energa jest w trakcie prac nad projektem budowy farmy wiatrowej Przykona.

"Aktualnie mamy przygotowany projekt wiatrowy o mocy 30 MW, który po aukcji OZE jesteśmy w stanie zrealizować" - powiedziała Klimiuk.
Dodała, że w trakcie procedury przetargowej jest blok biomasowy w Kaliszu o mocy 10 MW.

Energa podała w prezentacji, że w latach 2018-25 zamierza wydawać średnio na inwestycje w sieć dystrybucyjną ok. 1,3 mld zł rocznie. Podobny poziom nakładów przewiduje się do 2030 r.

KOMENTARZE ( 3 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: antymonopol 02.10.2018r. 17:38
Nareszcie Energa będzie już tylko inwestować w OZE i gaz przez co będzie miała tańszą energię z coraz tańszego OZE i... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 12-10-2018r. 08:53 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Gnom 03.10.2018r. 16:10
Rozważam zakup pakietu większościowego akcji ENERGA do 2030. Pozdrawiam Zarząd.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE