ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Jednak nie dojdzie do wymiany aktywów między OMV a Gazpromem
10.10.2018r. 14:17

Ostatecznie nie dojdzie do wymiany aktywów między austriackim OMV a rosyjskim Gazpromem, która dałaby Rosjanom dostęp do złóż na szelfie norweskim. To skutek opozycji Norwegii - czytamy w BiznesAlert.pl.
Porozumienie z grudnia 2016 roku zakładało, że OMV otrzyma udziały w formacji Achimow złoża Urengoj na Syberii w zamian za przekazanie Gazpromowi 38,5 procent akcji w norweskiej córce OMV Norge. Nowy układ zakłada zakup 24,98 procent akcji w formacji Achimow bez dodatkowych operacji.

Nie jest jasne, czy na decyzję o porzuceniu wymiany aktywów przez OMV i Gazprom miała wpływ krytyka transakcji przez Oslo. Norweski minister energii ocenił, że wejście Gazpromu na złoża norweskie zagroziłoby bezpieczeństwu dostaw ze względu na dominującą rolę gazu z Rosji w dostawach do Europy.

Spółki są oszczędne w komentarzach. - Strony uzgodniły, że transakcja w takim kształcie będzie najlepszym rozwiązaniem pozwalającym rozpocząć partnerstwo tak szybko jak to możliwe - powiedział rzecznik OMV.
Przejęcie przez Gazprom 38,5 procent akcji spółki OMV Norge wiązałoby się z pozyskaniem aktywów pozwalających wydobywać 30 tysięcy baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie, udziałów w złożach Gullfaks, Gudrun, Edvarg Grieg i Aasta Hansteen.

OMV jest partnerem Gazpromu przy projekcie gazociągu Nord Stream 2 - przypomina BiznesAlert.pl.
Platts , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE