ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Premier: pokazujemy, że można pogodzić zwiększenie suwerenności energetycznej, czyste powietrze, miejsca pracy
11.10.2018r. 13:00

Pokazujemy, że można pogodzić różne cele, z których wszystkie są pozytywne dla Polski: zwiększenie suwerenności energetycznej, czyste powietrze, miejsca pracy - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w podwarszawskim Halinowie ws. programu gazyfikacji gmin.
"Gaz był podstawą potęgi przemysłowej w czasach II Rzeczpospolitej. Dzisiaj pokazujemy, że można pogodzić ze sobą kilka różnych celów, z których wszystkie są pozytywne dla Polski: czyste powietrze, miejsca pracy w Polsce, oparcie się o nasze surowce energetyczne" - mówił szef rządu.

Chodzi, jak zaznaczył, o zwiększenie suwerenności energetycznej naszego kraju i inwestycje dokonywane przez polskich championów narodowych. "Polskie spółki w polskich gminach. I dzięki temu tworzone tam miejsca pracy, bo te prace będą wykonywane również przez polskich podwykonawców" - powiedział.
Morawiecki wyraził zadowolenie, że udało się stworzyć program gazyfikacji, która będzie prowadzona w 300 gminach w całej Polsce. "Taki pozytywny program tworzenia sieci gazowniczej proponujemy i na pewno go zrealizujemy, bo jesteśmy wiarygodni w naszych obietnicach" - przekonywał.

Premier zaznaczył, że dzięki skutecznej walce z mafiami podatkowymi można było zostawić spółkom gazowniczym więcej środków na realizację ich celów statutowych. "Ponieważ z sukcesem walczymy z mafiami podatkowymi (...) te środki w budżecie mogliśmy przeznaczyć na cele społeczne, a pozostawić spółkom gazowniczym więcej środków na realizację ich celów statutowych, ich celów strategicznych" - zaznaczył. Podkreślił, że "te cele strategiczne są również celami strategicznymi dla Polski i bardzo pozytywnie przełożą się na życie społeczne, życie gospodarcze w naszym kraju".
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE