ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG wypłaci zaliczkę na poczet dywidendy za 2018 rok
29.10.2018r. 17:34

Zarząd PGNiG zdecydował o wypłacie akcjonariuszom zaliczki w kwocie 404,5 mln zł na poczet przewidywanej dywidendy z zysku za 2018 rok - podała spółka w komunikacie. Oznacza to wypłatę w wysokości 0,07 zł na akcję.
Jak podała spółka, zaliczka na poczet przewidywanej dywidendy nie przekracza połowy zysku finansowego za I półrocze 2018 r., powiększonego o kapitały rezerwowe i pomniejszonego o niepokryte straty.

Zaliczką objętych będzie 5.778.314.857 akcji spółki. Oznacza to wypłatę zaliczki w wysokości 0,07 zł na akcję.
Dodatkowo, zarząd PGNiG wyznaczył dzień ustalenia prawa akcjonariuszy do zaliczki na 26 listopada, a dzień jej wypłaty na 3 grudnia 2018 r.

29 października 2018 r. rada nadzorcza PGNiG wyraziła zgodę na wypłatę zaliczki.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE