ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Orlen Upstream kontynuuje poszukiwanie gazu na Podkarpaciu
06.03.2019r. 19:18

PKN Orlen przygotowuje się do kolejnych prac wiertniczych na złożu Bystrowice na Podkarpaciu. Geofizyka Toruń z Grupy PGNiG przygotuje i opracuje dane sejsmiczne pod kolejny odwiert - czytamy w BiznesAlert.pl.
Orlen Upstream zawarł z Geofizyką Toruń nowy kontrakt na wykonanie akwizycji danych sejsmicznych "Bystrowice II SWATH 3D". Będzie to kontynuacja prac w tym rejonie. Pierwszy projekt "Bystrowice SWATH 3D" został wykonany przez GT w 2017 roku.

W październiku 2018 r. spółka Orlen Upstream odkryła złoże gazu ziemnego na Podkarpaciu po wykonaniu odwiertu Bystrowice-OU1. Zasoby wydobywalne złoża Bystrowice szacowane są na 2 mld m sześc. gazu ziemnego wysokometanowego o ponad 98-procentowej zawartości metanu. Wydobycie ze złoża może trwać ok. 10 lat.
Otwór Bystrowice-OU1 znajduje się we wsi Więckowice w gminie Roźwienica w województwie podkarpackim. Będzie to pierwszy odwiert wykonywany przez Orlen Upstream na koncesji Siennów-Rokietnica wchodzącej w skład projektu Miocen.

Koncesja Siennów-Rokietnica (nr 8/2015/p) położona jest w południowo-wschodniej części zapadliska przedkarpackiego i tworzy samodzielny projekt Miocen. Została ona przyznana przez Ministerstwo Środowiska na rzecz Orlen Upstream pod koniec 2015 roku. Na jej terenie w 2016 roku przeprowadzono badanie sejsmiczne Bystrowice SWATH 3D.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE