ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG jesienią poszuka dużych złóź ropy i gazu w wierceniu Nowe Sady
14.03.2019r. 11:36

PGNiG jesienią 2019 roku przeprowadzi odwierty w warstwach podsolnych na przedgórzu karpackim w wierceniu Nowe Sady. Prezes PGNiG Piotr Woźniak ocenia, że jest to jedna z ostatnich szans na odkrycie dużych złóż gazu i ropy w Polsce.
"We wrześniu chcemy dokonać wierceń do warstw podsolnych na obszarze przedgórza karpackiego, w wierceniu Nowe Sady. Wiercenie ma mieć głębokość około 6 km. Prace zamierzamy zakończyć w grudniu" - powiedział prezes Woźniak na czwartkowej konferencji prasowej.

Dodał, że doświadczenia z innych regionów świata pokazują, że warstwy podsolne mogą zawierać bogate zasoby ropy naftowej i gazu. W Polsce do tej pory nie prowadzono wierceń do takich warstw.

"To jedna z ostatnich szans na odkrycie dużych zasobów ropy i gazu. Możemy oczywiście liczyć jeszcze na mniejsze odkrycia, dla nas liczy się każdy metr sześciennych" - powiedział Piotr Woźniak.
Do 2022 PGNiG planuje około 100 odwiertów na Podkarpaciu i Niżu Polskim do 2022 roku.

W 2018 roku wydobycie gazu ziemnego w Polsce wyniosło 3,8 mld m sześc. Wydobycie w zeszłym roku wzrosło o 818,3 tys. ton.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE