ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG chce podpisać pierwszą umowę na bunkrowanie statków w jednym z polskich portów
14.03.2019r. 13:01

- Wzrost sprzedaży szacujemy na 3 procent, czyli o ponad pół miliarda m sześc. gazu ziemnego więcej trafiło do klientów w Polsce - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Maciej Woźniak, wiceprezes PGNiG ds. handlowych. Nowi klienci to głównie duży i średni biznes.
Rośnie także sprzedaż LNG. W zeszłym roku załadowano 1794 cysterny. - W terminalu w ciągu doby udawało się zapełnić nawet cztery cysterny. Tego jeszcze nie było - przyznał Woźniak. Rośnie zainteresowanie CNG ze względu na oczekiwane ulgi taryfowe na sprzedaż gazu tego typu. Sprzedaż ułatwią nowe umowy z zakładami komunikacji miejskiej z Warszawą, Tarnowem, Kielcami, Łomżą, Suwałkami i Bielsko-Białej.

Doszło także do 41 bunkrowań LNG od września 2016 roku, co przekłada się na 695 ton gazu skroplonego. - W tym miesiącu rozpoczynają się kolejne testy bunkrowań w portach.
- Mamy nadzieję na podpisanie w tym roku pierwszej umowy długoterminowej na bunkrowanie statków w jednym z polskich portów - zapowiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Maciej Woźniak.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE