ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

P. Woźniak: nie pozwólmy wyrzucić z Europy przemysłu wydobywczego gazu i ropy
14.03.2019r. 22:02

- Pochopne pozbycie się z Europy przemysłu wydobywczego ropy i gazu pociągnie za sobą zmiany, do których bardzo trudno będzie się dostosować - powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak podczas otwarcia 39. Zjazdu Gazowników.
Piotr Woźniak przypomniał, że Komisja Europejska przygotowuje czwarty pakiet energetyczny, który według niego ma tylko jedna wykładnię - usunąć z Europy paliwa kopalne. Prezes PGNiG wskazał na przykłady takich działań, jak np. zahamowanie wydobycia gazu łupkowego w Wlk. Brytanii, czy praktycznie całkowite usunięcie przemysłu wydobywczego gazu z Niemiec. - Z tej perspektywy Polska jest enklawą w UE. Ropa i gaz wydobywane w kraju są zawsze najtańsze i zawsze są pod kontrolą - powiedział Piotr Woźniak.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE