ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Radomski: Orlen Upstream posiada stabilny udział w poszukiwaniach gazu
15.03.2019r. 05:49

- Udziału Orlenu w poszukiwaniach gazu w Polsce jest bardzo stabilny - powiedział podczas 39 Zjazdu Gazowników Janusz Radomski, prezes Orlen Upstream. - Myślimy również o realizacji nowych projektów oraz o nowych koncesjach - dodał.
W swojej wypowiedzi Janusz Radomski zaznaczył, że eksploatowane w Polsce zasoby ropy i gazu sięgają do poziomu 2,5-3 tys. metrów. - Musimy sięgnąć głębiej, ale pytanie, czy tam coś jest - stwierdził. Jak wyjaśnił Radomski, Orlen Upstream prowadzi obecnie odwiert Czarna-Dolna, w którym odwierty sięgną do 5 tys. m. Orlen chce sprawdzić czy złoża gazu z klasycznego miocenu ciągną się w kierunku południowym, co może zmienić perspektywę i dać nowe spojrzenie na złoża gazu w Polsce.

Radomski przypomniał, że Orlen Upsteam posiada 24 koncesje na terenie Polski. Połowa z nich to koncesje wspólne Orlenu i PGNiG, przy czym to PGNiG jest operatorem, a Orlen udziałowcem. Pozostałe 12 koncesji posiada jedynie Orlen Upstream, i to on jest operatorem. W ramach tych koncesji Orlen samodzielnie przeprowadza poszukiwania i eksploatacje gazu.
- Orlen zaczął stosować badania sejsmiczne 3D - powiedział Radomski. Technologia ta mówi o wiele więcej o budowie geologicznej złoża i pozwala precyzyjnie wyznaczać nowe otwory. - Jest sens szukać nowych złóż gazu na terenie kraju, jest sens inwestować w te poszukiwania i nowe technologie - podkreślił Radomski. - Mam nadzieję, że wizja polskiego gazownictwa pozwoli ustabilizować wydobycie i zwiększyć go do 6 mld m sześc. gazu rocznie.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE