ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naftogaz może podnieść ceny gazu o 15 proc.
18.04.2019r. 08:25

Naftogaz zwrócił się do ukraińskiego rządu z prośbą o anulowanie rozporządzenia nakładającego na spółkę dodatkowe zobowiązania, w innym wypadku koncern zostanie zmuszony do tego, aby od 1 maja podnieść ceny gazu dla gospodarstw domowych o 15 proc. - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Od 1 maja 2019 roku cena gazu dla klientów detalicznych, producentów energii cieplnej oraz innych odbiorców wzrośnie o 15 procent do 7184,8 hrywien za 1000 m sześc. (bez uwzględnienia podatku VAT oraz kosztów przesyłu i dystrybucji). Przy czym rynkowa cena gazu na maj, według danych z 16 kwietnia, opublikowanych przez Ukraińską Giełdę Energetyczną, wynosi 6800 hrywien za 1000 m sześc. (z uwzględnieniem podatku VAT lub 27 procent mniej niż cena obliczona na podstawie wymogów rządu) - komentuje sprawę Naftogaz.

Jednocześnie spółka przekonuje, że bez decyzji rządu o anulowaniu rozporządzenia o nałożeniu specjalnych obowiązków na Naftogaz, nie ma on prawa samodzielnie zmniejszyć cen gazu dla klientów detalicznych, producentów ciepła oraz innych podmiotów wymienionych w rozporządzeniu.
- 9 kwietnia zarząd Naftogazu zwrócił się do rady ministrów z prośbą o anulowanie przyjętego rozporządzenia, które wymaga podniesienia cen gazu dla ludności od 1 maja 2019 roku lub dokonania stosownych zmian w jego zapisach. Obecnie Naftogaz wykonuje nałożone na niego zobowiązania w celu realizacji interesu publicznego, w procesie funkcjonowania rynku gazu ziemnego - informuje ukraiński koncern dodając, że naruszenie przepisów rozporządzenia może skutkować m.in. odpowiedzialnością karną.
Ekonomiczeskaja Prawda , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 19.04.2019r. 11:12
Dopiero po wyborach prezydenckich gaz podrożeje.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE