ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Uczestnicy hurtowego rynku gazu będą mogli korzystać platformy do publikacji informacji wewnętrznych
30.04.2019r. 14:50

Uczestnicy hurtowego rynku gazu mogą korzystać z Gas Inside Information Platform (GIIP) - ogólnodostępnej platformy do publikacji informacji wewnętrznych. Pozwala ona wypełnić obowiązki nałożone przez Rozporządzenie REMIT w sprawie integralności i przejrzystości hurtowego rynku energii - czytamy w BiznesAlert.pl.
Zgodnie z tym dokumentem na uczestników hurtowego rynku energii został nałożony obowiązek podawania do publicznej wiadomości tzw. informacji wewnętrznych (w formie tzw. Urgent Market Messages - UMM). Dotyczą one m.in. zdolności i wykorzystania instalacji służących do przesyłania gazu ziemnego i energii elektrycznej, w tym również ich planowanej i nieplanowanej niedostępności. Dzięki publikacji UMM wszyscy uczestnicy rynku mają taki sam dostęp do informacji dotyczących dostępności infrastruktury i mogą podejmować decyzje biznesowe w oparciu o rzetelną i zweryfikowaną wiedzę, która jest dostępna w jednym miejscu.

Platforma oferuje szereg usług m.in.: bezpłatny dostęp do wszystkich opublikowanych komunikatów, automatyczne pobieranie komunikatów poprzez kanał web feeds czy przeszukiwanie publikacji za pomocą rozbudowanych filtrów.
Platforma GIIP została przygotowana przez Gaz-System zgodnie z Rozporządzeniem REMIT oraz rekomendacjami Agencji ds. Współpracy Organów Regulacji Energetyki (ACER) - czytamy w BiznesAlert.pl.
Gaz - System , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE