ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Łączenie sektorów - polski sposób na neutralność klimatyczną

Kiedy: 18 czerwiec 2020
Miejsce: Webinarium
Organizator: Forum Energii
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISESERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wstrzymano rozmowy o możliwym udziale Saudi Aramco w projekcie budowy terminalu Arctic 2 LNG
23.05.2019r. 12:15

- Umowy już nie ma, ponieważ Novatek ,,oddał" Chinom udziały Saudi Aramco - twierdzi jeden z rozmówców Wiedomosti. Według innych Saudyjczycy nie byli zadowoleni z warunków oferowanych przez Novatek, oraz że obawiali się nałożenia sankcji wobec rosyjskiej spółki - czytamy w BiznesAlert.pl.
Zarówno Novatek, jak i Saudi Aramco odmówiły komentarza w tej sprawie.

Wcześniej Novatek sprzedał chińskim spółkom CNPC oraz CNOOC po 10 procent udziałów w projekcie w Arctic LNG. Do sprzedaży pozostało 10 procent. Według Wiedomosti najbardziej prawdopodobnym nabywcą jest japońskie konsorcjum Mitsui i Mitsubishi.
Zgodnie z planami Novateku, Arctic LNG 2 ma zostać uruchomiony w latach 2023-2025 i mieć przepustowość 19,8 mln ton rocznie (trzy ciągi skraplające po 6,6 mln ton każdy) - przypomina BiznesAlert.pl.
Wiedomosti , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE