ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejne propozycje amerykańskich sankcji wobec Nord Stream 2 trafiły do senatu
14.06.2019r. 08:02

Senator John Barrasso po raz kolejny przekazał senatowi regulację Escape Act, która zakłada wsparcie węglowodorami sojuszników Ameryki i sankcje wobec projektów rosyjskich, jak Nord Stream 2 - czytamy w BiznesAlert.pl.
Escape Act był już proponowany w lipcu 2018 roku. Obecnie został ponownie przedstawiony przez Barrasso. To już kolejna propozycja sankcji, które mogłyby dotknąć Nord Stream 2. Dzień wcześniej pojawił się projekt kongresmena Adam Kinzingera zawierający obostrzenia przeciwko statkom układającym rury Nord Stream 2. Ted Cruz i Joanne Shaheen również przedstawili swoją propozycję takich sankcji.

Propozycja Barrasso zakłada wyznaczenie stałego przedstawiciela USA przy NATO, który będzie pracował na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego sojuszników europejskich, wzywa do stworzenia wspólnej transatlantyckiej strategii energetycznej na rzecz zwiększenia dostaw surowców z USA do ich sojuszników, zobowiązuje sekretarza energii do wydania zgód na eksport LNG do krajów NATO i Japonii, a także jakiegokolwiek kraju obcego, w którym dostawy LNG z USA poprawiłyby bezpieczeństwo, a także wprowadza obowiązkowe sankcje względem projektów gazociągów rosyjskich, jak Nord Stream 2.
Sekretarz energii USA Rick Perry zapowiedział, że prezydent Donald Trump zamierza podpisać jeden z projektów sankcji wobec Nord Stream 2. Póki co jednak do tego nie doszło.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE