ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Cheniere zaczął produkcję LNG w drugiej instalacji do skraplania gazu w Corpus Christi
14.06.2019r. 12:09

Obiekt składa się z trzech dużych jednostek produkcyjnych LNG i infrastruktury wspierającej, z dodatkowymi siedmioma mniejszymi instalacjami. Ich budowa odbywa się w ramach trzeciego etapu rozwoju obiektu Corpus Christi - czytamy w BiznesAlert.pl.
Firma poinformowała, że chce osiągnąć znaczące ukończenie drugiej instalacji (Train 2) przed terminem.

Początkowo oczekiwano, że Train 2 osiągnie znaczące ukończenie w drugiej połowie 2019 roku, trzecia instalacja ma zostać ukończona w drugiej połowie 2021 roku.
Projekt otrzymał już pozytywną ocenę środowiskową od Federalnej Komisji Regulacji Energetyki (FERC) w marcu tego roku i oczekuje się, że do końca końca roku otrzyma wszystkie pozostałe niezbędne zezwolenia regulacyjne dla projektu.

W obiekcie Corpus Christi LNG znajdą się również trzy zbiorniki magazynowe LNG o pojemności około 10,1 miliarda stóp sześciennych i dwa kosze morskie. Siedem mniejszych obecnie budowanych pociągów zwiększyłoby całkowitą przewidywaną nominalną zdolność produkcyjną obiektu do około 23 milionów ton rocznie - czytamy w BiznesAlert.pl.
LNG World News , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE