ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezydent Duda: będę rozmawiał z sekretarzem ds. energii nt. współpracy polsko-amerykańskiej
14.06.2019r. 17:17

Z sekretarzem ds. energii USA Rickiem Perry'm będę rozmawiał nt. współpracy polsko-amerykańskiej, także w zakresie wysyłania gazu skroplonego do Polski - powiedział w piątek w Houston w Teksasie prezydent Andrzej Duda.
Prezydent kontynuuje w piątek wizytę w Houston, gdzie spotkał się z przedstawicielami amerykańskich firm energetycznych.

Po spotkaniu Duda powiedział dziennikarzom, że przedmiotem rozmów była sytuacja w Polsce, zawarte kontrakty, a także plany na przyszłość.

"Za chwilę jadę do terminalu LNG, skąd m.in. wysyłany jest także gaz skroplony do Polski i tam spotkam się z panem sekretarzem ds. energii Rickiem Perry'm; będziemy rozmawiali nt. współpracy polsko-amerykańskiej także i w tym zakresie" - powiedział Duda.
Dodał, że następnie złoży wizytę w centrum onkologicznym Uniwersytetu Teksas - MD Anderson Cancer Center w Houston. "Będziemy tam zapoznawali się z najnowszymi odkryciami, jeżeli chodzi o technologię leczenia chorób nowotworowych, będziemy rozmawiali z naukowcami, oczywiście przede wszystkim amerykańskimi, ale także i polskimi naukowcami" - powiedział prezydent.

Podkreślił, że to ważna wizyta z punktu widzenia budowania polskiej strategii walki z chorobami nowotworowymi.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE