ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Siemens zmniejszy liczbę miejsc pracy w dziale gazowo-energetycznym
19.06.2019r. 14:09

Siemens podał, że w ciągu kilku lat zmniejszy liczbę miejsc pracy w dziale gazowo-energetycznym o 2700, czego 1400 w samych Niemczech. Sprzeciwiają się temu związku zawodowe - czytamy w BiznesAlert.pl.
Większość zwolnień w Niemczech będzie miało miejsce w Berlinie i Erlangen w Bawarii. Oddział będzie wymagał dalszych oszczędności w wysokości 500 mln euro. - Potrzebne są środki, aby obniżyć koszty i dostosować się do malejącej liczby dużych projektów - dodała firma.

- Siemens rozpocznie teraz konsultacje z odpowiednimi przedstawicielami pracowników, a następnie wdroży planowane środki w sposób społecznie odpowiedzialny - podała firma.
Jednak związek zawodowy IG Metall - największy w Niemczech, liczący 2,2 miliona członków - nazwał cięcia pracy "niewyobrażalnymi", mówiąc, że można znaleźć inne rozwiązania. - Na rynku, który rozwija się w dłuższej perspektywie i ma długie cykle, krótkoterminowa redukcja pracowników nie jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza w obliczu rosnącego niedoboru wykwalifikowanych pracowników - podał związek w oświadczeniu.

Zatrudniając 64 000 pracowników w 80 krajach, Siemens zanotował sprzedaż w wysokości 12,4 mld euro w 2018 roku i 377 mln euro w zysku. Jednak rentowność koncernu spada z roku na rok z powodu spadku popytu na urządzenia elektrowni w wyniku globalnego przejścia z paliw kopalnych na energię odnawialną - czytamy w BiznesAlert.pl.
The Local.de , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE