ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ministerstwo Środowiska potwierdza że koncesja Przemyśl będzie przedłużona na czas
21.06.2019r. 05:54

Wydanie decyzji w sprawie zmiany koncesji na wydobycie gazu ziemnego z części złoża Przemyśl oraz złoża Buszkowiczki przewidywane jest przed 27 czerwca 2019 roku - zapewnia ministerstwo środowiska w komentarzu dla BiznesAlert.pl.
Koncesja na wydobycie gazu ziemnego z części złoża Przemyśl oraz złoża Buszkowiczki ważna jest do 27 czerwca 2019 roku. Wniosek o zmianę koncesji został złożony przez PGNiG 31 stycznia 2019 roku. Resort zapewnia, że postępowanie w sprawie zmiany koncesji na wydobycie gazu ziemnego z części złoża Przemyśl oraz złoża Buszkowiczki jest już na końcowym etapie.

- W drodze obwieszczenia zawiadomiono strony o zakończeniu postępowania wyjaśniającego, zapewniono im możliwość zapoznania się z aktami postępowania, wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań w przedmiotowej sprawie. Wydanie decyzji w przedmiotowej sprawie przewidywane jest przed 27 czerwca 2019 roku - podaje resort środowiska.

Resort podaje jednak także, że wniosek PGNiG zawierał "liczne braki formalne". Wszystkie braki formalne we wniosku zostały uzupełnione przez spółkę dopiero 9 maja 2019 roku.

- Organ koncesyjny mógł podjąć czynności w postępowaniu, w tym zawiadomić w drodze obwieszczenia wszystkie strony o wszczęciu postępowania oraz wystąpić do organów współdziałających, dopiero na podstawie kompletnego wniosku koncesyjnego, tj. po 9 maja 2019 roku - tłumaczy ministerstwo środowiska.
Resort pisze dalej, że należy podkreślić, że czas trwania postępowań zależy przede wszystkim od kompletności i jakości składanych wniosków. -Składane wnioski, obarczone brakami formalnymi, uniemożliwiają organowi koncesyjnemu wszczęcie postępowania i wystąpienie do właściwych organów współdziałających o uzgodnienie projektu rozstrzygnięcia. Zwracamy przy tym uwagę, że przepisy regulujące postępowania koncesyjne przewidują udział w nich również innych organów (wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, minister właściwy ds. gospodarki złożami kopalin itp.), bez których stanowiska organ koncesyjny nie może wydać decyzji w sprawie. Organy współdziałające mają 14 dni na zajęcie stanowiska w przedmiocie uzgodnienia projektu rozstrzygnięcia. Dodatkowo przepisy przewidują również zapewnienie udziału stron postępowania na każdym jego etapie - wyjaśnia ministerstwo.

Jak mówił na konferencji prasowej prezes PGNiG Piotr Woźniak, koncesja wydobywcza dla złoża Przemyśl nie może być zagrożona, bo jest związana z dużą liczbą umów i kontraktów. - Potrzebujemy przejścia w płynny sposób z jednego okresu na okres, z zezwolenia na zezwolenie - powiedział prezes PGNiG.- Za dwa tygodnie, czyli 27 czerwca, ważność koncesji dla złoża Przemyśl wygasa. Czekamy na jej wydłużenie już ponad 130 dni. Będzie to oznaczać przedłużenie obecnej działalności kopalń i wierceń, rozpoczętych jeszcze w latach 50 - powiedział.

Ponadto, spółka podkreśla w stanowisku przesłanym BiznesAlert.pl, że otrzymała od organu koncesyjnego zawiadomienie o zakończeniu postępowania, co oznacza, że wszystkie wymagane prawem czynności wyjaśniające i dowodowe, w tym uzyskanie stanowisk innych organów, zostały zrealizowane.

- Obecnie oczekujemy na wydanie decyzji - podaje PGNiG.Ponadto liczy na to, że w procesie przyznawania koncesji na poszukiwanie, rozpoznawanie oraz wydobywanie węglowodorów zostaną wdrożone rozwiązania, które usprawnią dotychczasową procedurę. - Jak zawsze wyrażamy gotowość do współpracy w zakresie wypracowania rozwiązań docelowych dla tego procesu - kwituje.
BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: korba 21.06.2019r. 22:28
Fajne... poetę odwołali i nagle można wydac koncesję
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE