ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

OMV przyznaje, że Dania może uniemożliwić terminowe ukończenie Nord Stream 2
26.06.2019r. 13:19

Zdaniem austriackiego partnera Gazpromu przy budowie gazociągu Nord Stream 2 Dania może uniemożliwić terminowe ukończenie realizacji projektu. To nie pierwszy raz, gdy spółka nie wykluczyła opóźnień w budowie kontrowersyjnego gazociągu - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Zgadzam się z tym, że teoretycznie istnieje taka możliwość. Nie wiemy, kiedy Dania udzieli zgody na budowę gazociągu. Musimy poczekać aż zostanie ona wydana. Im później to się stanie, tym bardziej wzrasta ryzyko opóźnienia uruchomienia Nord Streamu 2 - stwierdził Rainer Selle prezes OMV podczas konferencji prasowej w trakcie posiedzenia Rosyjsko-Niemieckiej Izby Handlowej.

W kwietniu Manfred Leitne, członek zarządu OMV przyznał, że oczekiwanie na zgodę Danii może opóźnić projekt.
Pod koniec marca spółka odpowiedzialna za budowę gazociągu Nord Stream 2 AG zwróciła się do Duńskiej Agencji Energii z trzecim, kolejnym już wnioskiem o udzielenie zgody na budowę Nord Streamu 2 na wodach terytorialnych na południe od Bornholmu. Jak zapewniają przedstawiciele Agencji analizując złożony przez Rosjan wniosek będą brali pod uwagę aspekty środowiskowe i bezpieczeństwa, chociaż zaznaczają, że pod tym względem proponowana, nowa trasa gazociągu jest bardziej korzystna od poprzednich - przypomina BiznesAlert.pl.
TASS , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE