ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kommiersant przyznaje, że gaz z Rosji dla Polski jest drogi
26.08.2019r. 08:57

Gazprom odmówił komentarza na temat słów wiceprezesa PGNiG Macieja Woźniaka, który stwierdził, że Rosjanie oferuje na rynku Europy Zachodniej "całkiem inne ceny" niż w Polsce. Kommiersant przyznaje, że gaz z Rosji dla Polski jest drogi - czytamy w BiznesAlert.pl.
Rosyjski gaz dla Polski faktycznie wydaje się drogi w obecnych warunkach rynkowych - potwierdza Kommiersant, bo ceny spotowe gazu na giełdzie TTF spadły prawie o połowę do 120 dolarów za 1000 m sześc. a cena w kontrakcie jamalskim PGNiG-Gazprom utrzymuje się na wyższym poziomie przez relatywnie wysoką wartość ropy, od której jest uzależniona. Od 2015 roku PGNiG i Gazprom znajdują się w postępowaniu arbitrażowym w tej sprawie. Firmy ogłosiły, że liczą na rozstrzygnięcie do końca tego roku.
Źródło Kommiersanta w Gazpromie przekonuje, że deklaracja Polaków o woli nieprzedłużania kontraktu jamalskiego to gra na poprawę pozycji negocjacyjnej przed negocjacjami o przedłużeniu umowy. Przyznaje jednak, że wolumen dostaw wynoszący w obecnym kontrakcie 8-10,2 mld m m sześc. rocznie zostanie zmniejszony - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE