ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Łączenie sektorów - polski sposób na neutralność klimatyczną

Kiedy: 18 czerwiec 2020
Miejsce: Webinarium
Organizator: Forum Energii
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISESERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukraina jest przygotowana na negocjacje gazowe z Rosją
12.09.2019r. 07:55

Negocjacje gazowe z Rosją będą trudne, ale Ukraina jest na nie przygotowana - powiedział premier Oleksij Honczaruk. Poinformował, że przedstawiciele spółki gazowej Naftogaz przekonują, że są przygotowani do sezonu grzewczego pomimo trudnych rozmów przed nimi - czytamy w BiznesAlert.pl.


20 września odbędzie się kolejna runda procesu trójstronnego, czyli rozmów Komisja Europejska-Ukraina-Rosja o warunkach utrzymania przesyłu gazu przez terytorium ukraińskie po zakończeniu umowy przesyłowej z końcem 2019 roku.

Problemy Nord Stream 2 i Turkish Stream, a także niedawny wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej przywracający ograniczenie wykorzystania odnogi Nord Stream o nazwie OPAL sprawiają, że Rosjanie będą potrzebować szlaku ukraińskiego, a co za tym idzie zwiększa się szansa na sukces procesu trójstronnego.
Jednakże Kijów sygnalizuje obawy, że w sezonie grzewczym może dojść do zakłóceń dostaw gazu z Rosji w ramach presji Moskwy na uczestników rozmów. Operator magazynów gazu Ukrtransgaz informuje o rekordowych zapasach gazu w tych obiektach na Ukrainie, które pozwolą przejść przez sezon grzewczy bez problemów nawet w razie szkodliwych działań rosyjskich.
Interfax Ukraine , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE