ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Łączenie sektorów - polski sposób na neutralność klimatyczną

Kiedy: 18 czerwiec 2020
Miejsce: Webinarium
Organizator: Forum Energii
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISESERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naftogaz zachęca Gazprom do wykorzystania systemu przesyłowego Ukrainy
16.09.2019r. 09:13

Naftogaz zaprosił Gazprom do wykorzystania systemu przesyłowego Ukrainy w celu uzupełnienia dostaw słanych dotąd przez Nord Stream 1 i OPAL, które musiały zostać ograniczone po zwycięstwie sądowym Polski z Komisją Europejską - czytamy w BiznesAlert.pl.
Prezes ukraińskiego Naftogazu Andrij Kobolew zapewnił, że jest możliwe dostarczenie tego samego gazu z wykorzystaniem gazociągów na Ukrainie oraz Słowacji. - Jeśli Gazprom chce słać te same wolumeny, które docierały przez OPAL, ale krótszą drogą, systemy przesyłowe Ukrainy i Słowacji mogą sobie z nimi łatwo poradzić tak, jak robiły to zanim Gazprom uzyskał wyłączny dostęp do OPAL - powiedział.
Zdaniem Kobolewa decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej cofająca zgodę Komisji Europejskiej na to, by Gazprom był wyłącznym użytkownikiem OPAL, odnogi Nord Stream, "przywróciła sprawiedliwość i ochroniła konkurencję". Był to skutek skargi Rzeczpospolitej Polskiej, która uznała taką decyzję za naruszenie solidarności energetycznej - czytamy w BiznesAlert.pl.
RBK , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE