ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020

Kiedy: 4 - 7 maj 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISESERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polska, Ukraina i USA rozmawiają o wzmocnieniu regionalnego bezpieczeństwa energetycznego
09.10.2019r. 08:03

Sekretarz energii USA Rick Perry spotkał się z ukraińskim ministrem ochrony środowiska Ołeksijem Orżelem i polskim wiceministrem energii Tomaszem Dąbrowskim, by rozmawiać o bezpieczeństwie energetycznym w regionie - czytamy w BiznesAlert.pl.
Perry napisał na Twitterze o silnym wsparciu USA na rzecz wzmocnienia regionalnego bezpieczeństwa energetycznego. Dodał, że większy dostęp do mocy magazynowych gazu nad Dnieprem pozwoliłoby wykorzystać większe dostawy i różnice cenowe na rynku europejskim. - Rozwój połączeń gazowych oznaczałby zaś, że pewnego dnia Ukraina mogłaby dostarczać sąsiadom surowiec z produkcji krajowej - dodał.
Polska, Ukraina i USA podpisały we wrześniu memorandum o wzmocnieniu współpracy w sektorze LNG. Za tą deklaracją na razie nie poszły nowe, konkretne działania. Przykładem mogą być dostawy gazu z Ukrainy do Mołdawii zlecone państwowemu Naftogazowi przez rząd w Kijowie w celu uniezależnienia tego sąsiedniego kraju od dostaw rosyjskiego Gazpromu w sezonie grzewczym 2019/20. Mołdawia sprowadza obecnie gaz z Rosji przez Ukrainę. Ukraińcy proponują, aby w nowym roku, kiedy skończą się kontrakty przesyłowe Kijowa i Kiszyniowa z Gazpromem, Moldovagaz zakupił surowiec na zachodniej granicy Ukrainy.
Ukrinform , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE