ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Łączenie sektorów - polski sposób na neutralność klimatyczną

Kiedy: 18 czerwiec 2020
Miejsce: Webinarium
Organizator: Forum Energii
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISESERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Shell nadal dostrzega duże możliwości zarabiania na ropie i gazie w najbliższych dziesięcioleciach
15.10.2019r. 13:05

Zdaniem Shella, mimo presji klimatycznej inwestowanie w ropę i gaz się opłaca, nawet przy zwiększonej presji wobec koncernów energetycznych ze strony inwestorów oraz polityków - czytamy w BiznesAlert.pl.
W rozmowie z Reutersem, prezes Ben van Beurden wyraził jednak zaniepokojenie, że niektórzy akcjonariusze mogą wycofać się z Shella z powodu ,,demonizacji ropy i gazu" oraz obaw o ,,brak zrównoważenia modelu biznesowego". W 2017 roku Shell, który obecnie dostarcza ok. 3 procent zapotrzebowania świata na energię, przedstawił plan 50 procentowej redukcji emisji gazów cieplarnianych do 2050 roku. Mimo to między 2017 a 2018 rokiem emisje koncernu wzrosły o 2,5 procent. - Pomimo tego, co mówi wielu aktywistów, inwestowanie w ropę i gaz ma sens, ponieważ świat tego potrzebuje. Nie mamy wyboru, musimy inwestować w projekty o długiej żywotności - powiedział van Beurden.

Z prezentacji Shella, przedstawionej w czerwcu, do 2025 roku koncern chce zrealizować 35 nowych projektów węglowodorowych.
Obecnie głównym źródłem zysków Shella jest ropa i gaz. W przypadku wolnych przepływów pieniężnych stanowią one 100 procent. Spółka zakłada jednak stopniową dywersyfikację w ciągu najbliższych dwóch dekad. Shell zakłada, że ropa i gaz będą stanowić jedną trzecią wolnych przepływów pieniężnych, a reszta będzie pochodzić z energii i chemikaliów - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE